Jdi na obsah Jdi na menu
 


Cyklopuťák v podání seniorů

31. 7. 2012

Den I

První den jsme se dopravili vlakem z Vršovic do Mnichova Hradiště. Zde proběhl krátký výcvik jízdy a chování se na kole a pak jsme po amazing cyklotýmech vyrazili směr Valečov, kde byl tábor oficiálně zahájen. První nocleh jsme měli v restauraci Na Křižovatce v Branžeži.

náhled trasy zde
najeto km: 18
nastoupáno m: 252
profil:

deni_profil.png

 
 
 
 
 
 
 
 
 
Den II 
Druhý den jsme navštívili hrad Kost (tedy spíš jen podhradí) a vykoupali jsme se na koupališti v Dolním Bousově, kde jsme hráli i beach volejbal. Přespali jsme tentokráte v sokolovně v Sobotce.
 
náhled trasy zde
najeto km: 29
nastoupáno m: 281
profil:
denii_profil.png
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Den III
Ze Sobotky jsme vyrazili směr Pařez, kde se konal jeden z předchozích táborů. Malinko jsme sjeli z cesty a náš výlet se na moment proměnil ve vysokohorskou turistiku s kolem v podpaždí. Nakonec jsme se ale ze skal vymotali a na Pařezu jsme se odměnili polévkou a potěšili se opět hrou beachvolejbalu. Dále nás kola vedla přes Trosky (opět jsme je nedobyli zcela) až na tábořiště Vidlák, kde jsme nocovali.
 
náhled trasy zde
najeto km: 23
nastoupáno m: 377
profil:

deniii_profil.png

 
Den IV
Čtvrtý den jsme vyjeli na Hrubou Skálu, vyběhli ke kapli Sv. Anny ve Vyskeři a koupali jsme se v Malém Písečáku. Byl to jediný den, kdy jsme zmokli, ale naštěstí jsme v příhodnou dobu natrefili na zastávku. Do Olešnice, kde jsme spali, jsme přijeli trochu mokří.
 
náhled trasy zde
najeto km: 34
nastoupáno m: 495
profil:

deniv_profil.png

 
Den V
Pátý den nás v Záhoří v sokolovně, kde jsme měli domluvený nocleh, očekávali až po osmé hodině, tudíž jsme měli mnoho času na projíždění Českého Ráje. Vyjeli jsme opět kousek od Hrubé skály a kochali se výhledem na skalní útvary, projeli jsme kolem Valdštejna, koupali jsme se v kempu v Sedmihorkách, navštívili jsme zříceninu hradu Rotštejn (bohužel po zavíračce, takže jen zvenčí) a hlavně jeskyni Postojna, kde se nám moc líbilo. Při odjezdu z jeskyně jsme se nemohli rozhodnout, zda zvolíme kratší cestu, ale zato terénem a do prudšího kopce, nebo delší vedoucí po silnici. Nakonec jsme se rozdělili na dvě skupiny a každý jel to, co mu přišlo vhodnější.
 
náhled trasy varianta 1, varianta 2
najeto km: 27/32
nastoupáno m: 819/901
profil:

denv_variantaa_profil.png

 

Den VI

 

Záhoří, ve kterém jsme spali, se nachází pod Kozákovem. Měli jsme štěstí, že zrovna tento den se jezdí závody z vrchu Kozákova dolů po silnici do Záhoří na prknech. Toho jsme nemohli nevyužít, takže jsme odložili kola a vypravili se pozorovat závodníky na trasu. Viděli jsme blázny, kteří se v přikrčeném stoji řítí na trochu větším skateboardu v kombinézách a helmách připomínajících StarWars obrovskou rycholstí i do zatáček. Když jsme se pokochali, vyrazili jsme směr koupaliště v Malé Skále, protože letní teploty dosáhly téměř neúnosné hranice. Řeka nás řádně osvěžila, což bylo dobře, protože do Skuhrova, kde byl náš poslední nocleh, nás čekalo plno dlouhých výšlapů. Pokořili jsme hrad Frýdštejn a kopec s rozhlednou Kopanina.
 
náhled trasy zde
najeto km: 27
nastoupáno m: 807
profil:

denvi_profil.png

Den VII

 

Poslední den nás čekal už vcelku pohodový dojezd do cíle. Zastavili jsme se na rozhledně Nisanka, kde jsme společně byli před čtyřmi roky na našem prvním puťáku. Pak jsme přímou cestou dojeli na Javor, pochutnali jsme si na obědě a začalo pršet. Opravdu dobré načasování!
 
náhled trasy zde
najeto km: 12
nastoupáno m: 384
profil:

 

denvii_profil.png